Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

muh1

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı’ nın amacı; özel sektör ile kamu kurum ve kuruluşlarının muhasebe servisinde çalışacak Muhasebe Meslek Elemanı yetiştirmektir.

İki yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları eğitimi süresince öğrencilere, I. Sınıfta genel muhasebe ve gerekli genel kültür dersleri, II. sınıfta ihtisas muhasebelerini içeren mesleki dersler ağırlıklı olarak verilmekte ve bilgisayarlı muhasebe paket programları uygulamalı olarak gösterilmektedir. Bu amaçla her öğrenciye 1 bilgisayar düşecek bilgisayar laboratuarı mevcuttur.

Program mezunları Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ile Yeminli Mali müşavir bürolarında yardımcı eleman olarak, banka, sigorta şirketleri ile turizm, inşaat ve endüstri işletmelerinde, muhasebe elemanı olarak çalışmaktadır.

Öğrenciler IV. Yarıyılın sonunda DGS ile üniversitelerin İşletme, İktisat, Muhasebe, Uluslararası Finans, Uluslararası İşletme Çalışma Ekonomisi  Bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedir.

 

 

 

ÖĞRETİM ELEMANLARI :

Öğr. Gör. Mustafa TERZİOĞLU

Öğr. Gör. Halil KALELİ

Öğr. Gör. Burçin TUTCU (Program Koordinatörü)

 

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu
Uzunoluk Mahallesi 1555 Sokak. No:2 07800 Korkuteli/ANTALYA
Tel: (0242) 643 50 00
Tel: Faks: (0242) 643 50 05