Akdeniz Üniversitesi

Maliye

Maliye Önlisans Programının amacı; özellikle kamu kurum ve kuruluşların muhasebe-finansman, mali-idari işler ve stratejik planlama-proje bölümlerinde ve bunun yanında özel sektör kurum ve kuruluşlarında muhasebe ve finansman departmanında nitelikli çalışanlar yetiştirmektir.

İki yıllık eğitim süresince programda ağırlıklı olarak muhasebe, finans, hukuk ve mevzuata yönelik dersler verilmektedir. 3’ncü yarıyıldan itibaren mesleki derslere ağırlık verilmekte ve bunlara ek olarak muhasebe ve finans dersleri de bilgisayar destekli olarak sürdürülmektedir.

Programdan mezun olan öğrenciler direkt olarak iş hayatına başlayabilecekleri gibi,  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili fakültelerin “Maliye”, “Kamu Yönetimi” ve “Siyaset Bilimi” bölümlerine geçiş yaparak lisans derecesi ile öğrenimlerini tamamlayabilmektedirler. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi’nin ilgili bölümlerine sınavsız olarak kayıt yaparak bu bölümlerden 3. sınıftan itibaren öğrenim görebilmekte ve lisans derecesi ile mezun olabilmektedirler. Öğrenciler, Açık Öğretim Fakültesi ve diğer Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun oldukları takdirde ilgili yasal süreci tamamlayıp “Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir” de olabilmektedirler.

Bu program 40 öğrenci kontenjanına sahiptir.

Maliye

ÖĞRETİM ELEMANLARI :

Öğr. Gör. Murat İÇMEN (Program Koordinatörü)

Öğr. Gör. Nuh Ekrem YILDIRIM

Sayfa Özeti: Maliye

Sayfa Açıklaması: Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Maliye Programı

Anahtar Kelimeler: