Finans Bankacılık ve Sigortacılık

Yüksekokulumuz Finans- Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü; kamu kurum ve kuruluşların, işletmelerin ve yerel yönetimlerin bu alanında ihtiyaç duydukları, donanımlı, bilgili, becerili, eğitimli ve nitelikli kalifiye ara insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölüm bünyesinde Maliye I. Örgün Öğretim ve II. Örgün Öğretim Programları mevcuttur. Bu programlarda toplamda 240 öğrenci öğrenim görmektedir. Dersler sinevizyonlu sınıflarda bilgisayar destekli olarak, alanında uzman öğretim elemanları tarafından verilmektedir. Uygulamalı dersler modern teknik altyapısı olan bilgisayar laboratuvarlarında her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde verilmektedir.

Bu bölüm bünyesinde yer alan programa kabul ve kayıt şartları Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim mevzuatı kapsamında yapılmaktadır. Bölüm bünyesinde yer alan programlardaki öğrenimini başarıyla tamamlayıp, “Dikey Geçiş Sınavında” yeterli puan alan öğrenciler “Ülkemizde” ve “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Üniversitelerin bu bölüme bağlı programlardan öğrenci kabul eden 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Bölüm bünyesinde yer alan programların öğrenim dili Türkçe’dir. Öğrenim süresi 2 yıl (4 yarıyıl) olup, 2 yıllık eğitim-öğretim programını başarı ile tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması verilmektedir.

Bologna Süreci Kapsamında AKTS Bilgi Paketi ve Ders Kataloğu

Bölüm Başkanı:

Bölüme Bağlı Programlar:

Maliye

Maliye (II.Öğretim)

 

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu
Uzunoluk Mahallesi 1555 Sokak. No:2 07800 Korkuteli/ANTALYA
Tel: (0242) 643 50 00
Tel: Faks: (0242) 643 50 05