Bilgisayar Teknolojileri

Yüksekokulumuz Bilgisayar Teknolojileri Bölümü; bilişim teknolojileri alandaki gelişmeleri takip edebilen, sektörün alanı ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayabilecek gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış ve alanı ile ilgili sorunlara çözüm üretebilme yeteneğine sahip, araştıran, sorgulayan, bilgilerini problemler üzerine uygulayabilen nitelikli teknikerler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölüm bünyesinde Bilgisayar Programcılığı I. Örgün Öğretim Programı mevcuttur. Bu programlarda toplamda 80 öğrenci öğrenim görmektedir. 2 adet bilgisayar dersliğimiz bulunmaktadır. Öğrenim görmekte olan öğrencilerimize temel ve mesleki bilgisayar eğitimleri uygulamalı olarak verilmektedir.

Bu bölüm bünyesinde yer alan programa kabul ve kayıt şartları Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim mevzuatı kapsamında yapılmaktadır. Bölüme bağılı programlardaki öğrenimini başarıyla tamamlayıp, “Dikey Geçiş Sınavında” yeterli puan alan öğrencilerimiz “Ülkemizde” ve “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti”nde bulunan Üniversitelerin bu bölüme bağlı programlardan öğrenci kabul eden 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Bölüm bünyesinde yer alan programların öğrenim dili Türkçe’dir. Öğrenim süresi 2 yıl (4 yarıyıl) olup, 2 yıllık eğitim-öğretim programını başarı ile tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması verilmektedir.

Bologna Süreci Kapsamında AKTS Bilgi Paketi ve Ders Kataloğu

Bölüm Başkanı:

Bölümdeki Programlar:

Bilgisayar Programcılığı

 

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu
Uzunoluk Mahallesi 1555 Sokak. No:2 07800 Korkuteli/ANTALYA
Tel: (0242) 643 50 00
Tel: Faks: (0242) 643 50 05