Bahçe Tarımı

bah1

Bahçe Tarımı Programında, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma ve Tarla Bitkileri’ne yönelik dersler verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak işlenmektedir.

Program dersleri bahçe bitkileri yetiştiriciliği, bahçe bitkileri hastalık ve zararlıları temel konuları üzerinde yoğunlaşmıştır. Öğrenciler uygulama arazisinde teorik derslerden elde edilen bilgileri uygulama olanağına sahip olmaktadır.

Programın amacı, kamu ve özel sektör işletmelerine tarım alanında ara eleman (tekniker)  yetiştirmektir. Öğrencilere öğrenim süreleri boyunca, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma ve Tarla bitkilerine yönelik dersler verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak işlenmektedir. Program dersleri bahçe ve tarla bitkileri yetiştiriciliği, bahçe bitki hastalık ve zararlılar temel konuları üzerinde yoğunlaşmıştır.

Öğrenciler uygulama arazisinde teorik derslerden elde edilen bilgileri uygulama olanağına sahip olmaktadır.  Programı bitiren öğrencilere önlisans diploması verilmektedir. Bahçe Tarımından mezun öğrenciler, devlet kuruluşlarında Tekniker olarak çalışabilmekte, ayrıca özel sektörün değişik birimlerinde de görev alabilmektedir.

Meslek yüksekokulları arasında yatay geçiş imkânı mevcuttur.  Mezun öğrenciler,  DGS sınavında başarılı oldukları takdirde örgün eğitimde ilgili lisans programına   (Ziraat Fakültelerine)  dikey geçiş     yapabilirler.

ÖĞRETİM ELEMANLARI :

Dr.Öğr.Üyesi Yaşar ÖZYİĞİT

Dr.Öğr.Üyesi  Ali ECE

Öğr. Gör. Hasan BASIM (Program Koordinatörü)

Öğr. Gör. Nurcan BARUT AYKOL

 

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu
Uzunoluk Mahallesi 1555 Sokak. No:2 07800 Korkuteli/ANTALYA
Tel: (0242) 643 50 00
Tel: Faks: (0242) 643 50 05