Korkuteli Meslek Yüksekokulu


Muhasebe ve Vergi

Yüksekokulumuz Muhasebe ve Vergi Bölümü; kamu kuruluşlarına ve özel sektöre ait kuruluşların, muhasebe ve vergi konuları ile ilgili birimlerinde istihdam edilmek üzere, uygulamaya yönelik çağdaş bilgi ve teknolojilerle günlük mevzuata hâkim nitelikli ara insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölüm bünyesinde Muhasebe ve Vergi uygulamaları, I. Örgün Öğretim Programı mevcuttur. Bu programlarda toplamda 100 öğrenci öğrenim görmektedir. Dersler sinevizyonlu sınıflarda bilgisayar destekli olarak, alanında uzman öğretim elemanları tarafından verilmektedir. Uygulamalı dersler modern teknik altyapısı olan bilgisayar laboratuarlarında her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde verilmektedir.

Bu bölüm bünyesinde yer alan programa kabul ve kayıt şartları Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim mevzuatı kapsamında yapılmaktadır. Bölüme bağılı programlardaki öğrenimini başarıyla tamamlayıp, “Dikey Geçiş Sınavında” yeterli puan alan öğrenciler “Ülkemizde” ve “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti”nde bulunan Üniversitelerin bu bölüme bağlı programlardan öğrenci kabul eden 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Bölüm bünyesinde yer alan programların öğrenim dili Türkçe’dir. Öğrenim süresi 2 yıl (4 yarıyıl) olup, 2 yıllık eğitim-öğretim programını başarı ile tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması verilmektedir.

Bologna Süreci Kapsamında AKTS Bilgi Paketi ve Ders Kataloğu

Bölüm Başkanı:  Öğr.Gör. Mustafa TERZİOĞLU

Bölüme Bağlı Programlar:

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

 


Son Güncelleme : 3 Mayıs Salı 2016
37